Kurumsal

epa-logo.jpg

1982 Yılında kurulan firmamız makine imalat sektöründe rulman ithalatı ve satışı alanlarında uzman kadrosuyla faaliyetlerine başlamıştır.

1992 yılından itibaren EPA adını alan firmamız, raylı sistemler sektöründe elektronik cihaz, yedekparça ve özellikle klima ithalatı, imalatı, satışı ve teknik servisi gibi yeni alanlarda faaliyetlerini sürdürmüş ve bu alanlarda da kısa sürede başarı grafiğini yakalamıştır.

2006 yılından itibaren sektörün gelişmesiyle iç piyasalardaki talep artışı doğrultusunda ithalatın yanısıra İstanbul, İzmir, Eskişehir, Gaziantep şehirleri gibi ulaşımda toplu taşımacılığa önem veren belediyeler için yurtiçinde de çeşitli tiplerde klima üretimine başlanmıştır. Ayrıca firmamız güvenilir ve problem çözücü bir partner olarak bu belediyelere servis hizmetleri açısından da tam desteğini vermektedir.

Müşteri odaklı üretim gerçekleştiren ve müşteri memnuniyetini daima ön planda tutan firmamız 2006 yılında ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem belgesine sahip olmuştur.

Toplu taşımacılıkta raylı sistemler ulaşımına verilen önem doğrultusunda, Türkiye'de bir ilk olan tramvay modernizasyonu çalışmalarına 2009 yılında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi için yapılan iyileştirme - yenileştirme çalışmaları ile başlanmıştır.

Firmamız 2009 yılı 2. ayından itibaren Bombardier'in onaylı tedarikçisi olmuştur.

Firmamız 2009 yılı 12. ayından itibaren Siemens'in onaylı tedarikçisi olmuştur.

2010 yılı 2. ayında klima üretimlerimizi gerçekleştiren tüm kaynakçılarımız TS EN 13133 standardına göre sert lehimci sertifikasyonu onayı almıştır.